Aktuality

Októbrová obloha 2019 (video)

Ďalšie vydanie legendárnej prespávačky malo úspech. Pozrite si reakcie orgranizátorov a účastníkov. Redaktor, Strih: AlfiKamera:

Technika

Týždeň vedy a techniky 2019 (video)

V našej škole to vrelo, bublalo, syčalo a horelo… a užili sme si pri tom kopec zábavy s vedou a technikou.

Aktuality

ChemNight 2018

Ste z Tercie a zaujíma vás chémia? Ak áno, príďte na chem night, ktorý sa bude konať 13.4.2018, kde zažijete nezabudnuteľné chemické experimenty, ktoré vyrážajú dych.

Technika

Jakub a jeho vynálezy

Akustický levitátor, či odpaľovače na pyrotechniku. To je len zlomok z toho čo zostrojil žiak sekundy Jakub Nagy. S podobnými projektami začal už v prvej triede na ZŠ. My sme ho vyspovedali a pomohli mu s inštaláciou meteostanice na strechu ŠpMNDaG.

Veda

Niečo o hepatitíde C

Ako možno viete, neďaleko našej školy sa vyskytli prípady choroby zvanej „Hepatitída C“ alebo „žltačka“. Mnohí z vás ale asi nevedia ako sa žltačka prejavuje, ako sa prenáša a ako sa proti nej brániť.

Svet Študenta

Základoškolské korešpondenčné semináre

Čo to je korešpondenčný seminár, a prečo by pre našu budúcoročnú terciu a kvartu (prípadne aj mladších) mohlo byť dobré, ak by nejaký seminár začali riešiť.

Technika

Čaká nás tretia priemyselná revolúcia?

V prvej prišli stroje fungujúce vďaka parnému stroju. Druhú zapríčinil príchod elektriny. Myslím si že elektrina spôsobila najväčšie zmeny pre ľudstvo a dodnes je každodenne využívaná a to každým občanom žijúcim v civilizovanej krajine. Obe však zo začiatku väčšina ľudí zvládala zle.

Veda

Burza vedomostí očami dobrovoľníka – organizátora

Burza vedomostí – názov krásne vystihol akciu. Hneď ma ohúrila miestna panujúca atmosféra plná kreativity.

Veda

Burza vedomostí alebo ako vzdelávať zaujímavejšie

V kreativite sa medze nekladú. Myslia si to aj študenti osemročného gymnázia ŠPMNDaG pre nadaných. Ročníky kvarta a sexta zorganizovali dňa 24.10.2016 pod vedením učiteľky Mgr. Lenky Jankovičovej podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc – Burzu vedomostí.

Veda

O počasí vo Vysokých Tatrách

O zážitky a nové poznatky na trojdňovom výlete kvartánov nebola núdza. Nechýbala turistika ani relax.